Վարչապետը կարևորել է բարեփոխումների գործընթացում համայն հայության ներուժի ներգրավումը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության (ՌԱԿ) կենտրոնական վարչության ատենապետ Սերխիո Նահապետյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է ՌԱԿ գործունեությունը Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և Սփյուռքում հայապահպանության գործում: Կարեն Կարապետյանը նշել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է ներդրումների խթանման, բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ նախաձեռնած բարեփոխումներում համայն հայության ներուժի ներգրավմամբ, և ՀՀ վարչապետի՝ սփյուռքահայությանն ուղղված կոչը հենց այդ նպատակին էր ուղղված:
Սերխիո Նահապետյանը ՌԱԿ անունից պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցելու ՀՀ կառավարության ծրագրերի ու բարեփոխումների կյանքի կոչմանը, ինչպես նաև համահայկական նշանակության խնդիրների լուծմանը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Սփյուռք համագործակցության, հայապահպանության, հայրենիքի հետ կապի ամրապնդման, Հայաստանի և Արցախի զարգացման հարցերի շուրջ։

Премьер отметил важность привлечение потенциала армянства в процесс реформ
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня делегацию во главе с председателем центрального правления партии Рамкавар Азатакан (ПРА) Серхио Наапетяном.
Премьер отметил важность деятельности партии в деле укрепления связей Армения-Диаспора и сохранения армянской идентичности в Диаспоре. Карен Карапетян отметил, что правительство Армении заинтересовано в привлечении потенциала всего армянства в инициированных реформах по стимулированию инвестиций, улучшению бизнес-среды.
Серхио Наапетян от имени ПРА выразил готовность содействовать реализации программ и реформ правительства Армении, а также решению проблем общеармянского значения.
Собеседники обменялись мнениями вокруг вопросов сотрудничества Армения-Диаспора, сохранения армянской идентичности, укрепления связей с родиной, развития Армении и Арцаха.