«Կարա՞ս հարցնես հարմար է, թե չէ. հեչ որ չէ, քո հոր թայ մարդ եմ». Ռուբեն Հայրապետյանը չի մեկնաբանում, թե ինչու վաճառեց «Փյունիկը»
30/05/2017 16:35
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը վաճառել է «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը:
Ճիշտ է, լուրը դեռ պաշտոնապես չի հաստատվում, սակայն այսօր «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբից Aysor.am-ին հայտնել են, որ այդ թեմայով ասուլիս է հրավիրվելու։
«Հունիսի 3-ին ասուլիս կհրավիրվի ու պարզ կդառնա բոլոր մանրամասները», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ակումբի մամուլի խոսնակ Անուշ Անանյանը։
Հարցին՝ ովքե՞ր են հանդես գալու մամուլի ասուլիսով, նա պատասխանեց. «Նոր սեփականատերերը»։
Նշենք, որ, ըստ շրջանառվող լուրերի, ակումբը գնել է ռուսաստանաբնակ գործարար Արթուր Սողոմոնյանը:
Aysor.am-ը, թեմայի հետ կապված, փորձեց կապ հաստատել նաև ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ։
- Պարոն Հայրապետյան, բարև Ձեզ, Aysor.am-ից լրագրող է Ձեզ անհանգստացնում, «Փյունիկի» վաճառքի հետ կապված մեկնաբանություն էի խնդր...
- Հլը մի րոպե, մի րոպե, էթիկայի կանոններ գոյություն ունի, կարաք հարցնեք՝ ինձ հարմար ա հարցազրույց տալ, թե ոչ, քանի որ դուք զանգել եք իմ անձնական համարին, ոչ թե՝ աշխատանքային։ Դու կրթություն ստացել ես, կարա՞ս հարցնես հարմար է, թե չէ, հեչ որ չէ, քո հոր թայ մարդ եմ։

Рубен Айрапетян не комментирует продажу футбольного клуба «Пюник»
Хотя информация еще не подтверждается официально, однако сегодня в  футбольном клубе «Пюник» корреспонденту Aysor.am сообщили, что по этому вопросу будет созвана пресс-конференция.
«3-го июня будет созвана пресс-конференция и все подробности представят», - сказала в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь клуба Ануш Ананян.
На вопрос, кто выступит на пресс-конференции, пресс-секретарь ответила: «Новые владельцы клуба».
Отметим, что согласно муссируемым слухам, футбольный клуб «Пюник» приобрел российский бизнесмен Артур Согомонян.
Корреспондент Aysor.am попытался связаться с президентом Федерации футбола Армении Рубеном Айрапетяном.
- Господин Айрапетян, здравствуйте. Вас беспокоит корреспондентAysor.am. Вы можете прокомментировать продажу клуба «Пюник»…
- Подождите минуту, существуют правила этики, можете спросить, удобно мне отвечать на вопросы или нет, поскольку вы позвонили на мой личный номер, а не рабочий. У вас есть образование, можете спросить, удобно мне или нет, хотя бы учитывая мой возраст.