Մարտուն Գրիգորյանը՝ փոխնախարար. «Հրապարակ»
Երեկ վարչապետի որոշմամբ կապի, տրանսպորտի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Առաքելյանը, որը նշանակվել էր նախկին նախարար Գագիկ Բեգլարյանի օրոք և նրա մտերիմներից էր, ազատվել է աշխատանքից: Թե ով կփոխարինի նրան, երեկ չհստակեցվեց։
«Հրապարակ»-ը գրել է, որ տեղեկություն կա, որ այդ տեղը «բացում են» նախկին պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի համար, ով Շիրակում ՀՀԿ ռեյտինգային ցուցակով առաջադրվել էր, բայց չհաղթահարեց անցողիկ շեմը՝ զիջելով Արման Սահակյանին և Ֆելիքս Ցոլակյանին։
Ա․ Առաքելյանը թերթի հետ զրույցում ասել է, որ ազատվել է իր դիմումի համաձայն: «Վաղուց էի այդպես որոշել, ուղղակի մնացի, մի քիչ ուշ դուրս եկա։ Ես ուզում եմ աշխատանքիս տեղը փոխեմ»։ Իսկ ո՞ր ոլորտում եք աշխատելու։ «Կերևա, մի քիչ հանգստանամ՝ հետո»։ Իսկ հնարավո՞ր է, որ ազատել են Մարտուն Գրիգորյանի համար: «Ես չգիտեմ, նման բան չգիտեմ»։

«Грапарак»: Мартун Григорян может быть назначен заместителем министра
Накануне решением премьер-министра был освобожден от работы первый заместитель министра транспорта, связи и информационных технологий Артур Аракелян, который был назначен на этот пост еще во время экс-министра Гагика Бегларяна и является одним из его близких людей. Однако, кто заменит Аракеляна на этом посту, вчера не уточнили, пишет газета «Грапарак».
Издание отмечает, что согласно сведениям, место «освобождают» для бывшего депутата Мартуна Григоряна, который в Ширакской области баллотировался в депутаты по рейтинговому списку Республиканской партии Армении, однако не преодолел проходной барьер, уступив Арману Саакяну и Феликсу Цолакяну.
В беседе с корреспондентом газеты А.Аракелян заявил, что уволился с должности по собственному желанию. «Я давно так решил, просто остался, вышел чуть позже. Я хочу сменить место работы». А в какой сфере собираетесь работать? «Видно будет. Немного отдохну, потом». А может вас освободили, чтобы трудоустроить Мартуна Григоряна? «Я не знаю».