«Միլանը» Մորատայի տրանսֆերի դիմաց Ռեալին կառաջարկի 50 մլն եվրո
Իտալական «Միլանը» հետաքրքրված է Մադրիդի «Ռեալի» հարձակվող Ալվարո Մորատայի ծառայություններով և առաջիկա օրերին առաջարկով կդիմի «արքայական ակումբին», փոխանցում է Championat.com-ը:
Ինչպես տեղեկացնում է RMC Sport-ը, սպասվում է, որ իտալական ակումբը 24-ամյա իսպանացի հարձակվողի տրանսֆերի դիմաց «սերուցքայիններին» կառաջարկի 50 մլն եվրո և 5 մլն եվրո հավելավճար:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Մորատան իր ապագայի հարցում վերջնական որոշում կկայացնի Չեմպիոնների լիգայի խաղարկության եզրափակչի` Թուրինի «Յուվենտուսի» հետ խաղից հետո, որը կկայանա հունիսի 3-ին:

«Милан» предложит «Реалу» за Морату € 50 млн плюс бонусы
«Милан» заинтересован в приобретении нападающего «Реала» Альваро Мораты и в ближайшие дни сделает предложение мадридскому клубу, передает Championat.com.
Как сообщает RMC Sport, ожидается, что итальянский клуб предложит за 24-летнего испанского форварда € 50 млн плюс € 5 млн в качестве бонусов.
Ранее сообщалось, что Мората примет окончательное решение о своём будущем после финального матча Лиги чемпионов с «Ювентусом», который состоится 3 июня.
В нынешнем сезоне Мората сыграл в 26 матчах (14 в стартовом составе) испанского чемпионата и забил 15 голов.