Հովհաննես Մարգարյանը նշանակվել է Ոսկեվազի գյուղմթերքների, կոնյակի ու պահածոների վերամշակման գործարանի գլխավոր տնօրեն. «Առավոտ»
07/06/2017 09:21
«Հայկական Վերածնունդ» կուսակցության փոխնախագահ Հովհաննես Մարգարյանը, ով 15 տարի շարունակ եղել է Ազգային ժողովի պատգամավոր, սակայն այս տարվա ԱԺ ընտրություններից հետո մանդատ չստացավ իր քաղաքական ուժի չընտրվելու պատճառով, նշանակվել է Ոսկեվազի գյուղմթերքների, կոնյակի ու պահածոների վերամշակման գործարանի գլխավոր տնօրեն: Գործարանի սեփականատերը Արթուր Բաղդասարյանն է: Այս մասին «Առավոտ»-ին տեղեկացրել է Հովհաննես Մարգարյանը՝ նշելով, որ «մի փոքր» հեռացել է քաղաքականությունից:
Նա ներկայացրել է, որ հսկայական գործարան է, գյուղոլորտում կարևոր դերակատարություն ունեցող արտադրական միավոր է, ունի մեծ թվով աշխատակիցներ, թեև հետամուտ են լինելու նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը:
Նշենք, որ Ազգային ժողովի էջում տեղ գտած տեղեկատվության համաձայն՝ Հովհաննես Մարգարյանը գյուղատնտեսական գիտությունների թեկնածու է:

«Аравот»: Бывший депутат парламента Армении Ованнес Маргарян назначен гендиректором Воскевазского завода
07/06/2017 10:31
Заместитель председателя партии «Армянское возрождение» Ованнес Маргарян, который был депутатом Национального Собрания РА в течение 15 лет, но не получивший мандата по итогам состоявшихся 2 апреля с.г. выборов из-за того, что его политическая сила не прошла в парламент, назначен генеральным директором Воскевазского винно-коньячного завода, владельцем которого является Артур Багдасарян.
Об этом газете «Аравот» сообщил сам Ованнес Маргарян, отметив, что он «слегка» отдалился от политики.
Он рассказал, что это огромный завод, производственная единица, играющая значительную роль в сфере сельского хозяйства, имеет большое число сотрудников, и они настроены на создание новых рабочих мест.
В соответствии с информацией на сайте Национального Собрания РА, Ованнес Маргарян является кандидатом сельскохозяйственных наук.