Գագիկ Հարությունյանին կառաջարկվի ստանձնել նախագահի պաշտոնը. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է. «Սերժ Սարգսյանը քննարկում է 2018-ին ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանի՝ ՀՀ նախագահ դարձնելու տարբերակը։ Վերջինս 2004 և 2008թթ Ռոբերտ Քոչարյանի ու Սերժ Սարգսյանի իշխանությունների համար անուրանալի ծառայություն է մատուցել։
Բացի այդ, «Հայաստան» հիմնադրամում մեծ ավանդ ունի։ Հետևաբար, հաջորդ տարի, երբ լրանում է Գագիկ Հարությունյանի 70-ամյակը, և նա պետք է թողնի Սահմանադրական դատարանի նախագահի պաշտոնը, Սերժ Սարգսյանն առաջարկելու է նրանց ՀՀ նախագահի պաշտոնը ստանձնել: Կարծես՝ Գագիկ Հարությունյանը միակ անձն է, որին ԱԺ-ն առանց որևէ խնդրի կընտրի այդ պաշտոնում»։

«Жаманак»: В 2018 году Гагику Арутюняну будет предложено занять пост президента Армении
«Президент Армении Серж Саргсян рассматривает вариант передачи президентского кресла в 2018 году председателю Конституционного суда РА Гагику Арутюняну», – пишет газета «Жаманак».
«Он оказал неоценимую услугу Роберту Кочаряну и Сержу Саргсяну в 2004 и 2008 годах», – указывает издание.
«Кроме того, он внес весомый вклад в фонд „Айастан”. Таким образом, в следующем году, когда Гагику Арутюняну исполнится 70 лет и он должен будет оставить должность председателя Конституционного суда, Серж Саргсян предложит ему занять президентское кресло. По всей видимости, Гагик Арутюнян – единственный, кого НС без проблем изберет на этот пост», – пишет газета «Жаманак».