«Մանչեսթեր Յունայթեդն» Իբրահիմովիչին կարող է կարճաժամկետ պայմանագիր առաջարկել
Հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը, որն անցած շաբաթ հեռացվել էր «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հայտացուցակից, ակումբի հետ կարող է կարճաժամկետ պայմանագիր կնքել, փոխանցում է Championat.com-ը:
Manchester Evening News-ը հայտնում է, որ 35-ամյա ֆուտբոլիստը ծնկի վնասվածքից հետո շարունակում է վերականգնվել մանկունիացիների ճամբարում:
Եթե վերականգնողական փուլը հաջող անցնի, ՄՅՈւ-ն կարող է 1 տարվա պայմանագիր կնքել Իբրահիմովիչի հետ: Բժիշկները կանխատեսում են, որ շվեդ հարձակվողը խաղադաշտ կկարողանա վերադառնալ միայն 2018 թվականի հունվարին:
Իբրահիմովիչը «Մանչեսթեր Յունայթեդ» է տեղափոխվել անցած տարվա ամռանը՝ ազատ խաղացողի կարգավիճակով: Պայմանագիրը նախատեսված էր մինչև 2016/17 մրցաշրջանի ավարտը՝ ևս մեկ տարով երկարաձգելու հնարավորությամբ:

«Манчестер Юнайтед» может предложить Ибрагимовичу краткосрочный контракт
Нападающий Златан Ибрагимович, который на прошлой неделе был исключён из заявочного листа «Манчестер Юнайтед», может подписать с клубом краткосрочный контракт,  передает Championat.com.
Manchester Evening News сообщает, что 35-летний футболист продолжит восстанавливаться после травмы колена в расположении «красных дьяволов». Если реабилитация будет протекать успешно, манкунианцы могут подписать с Ибрагимовичем краткосрочное соглашение до конца сезона. Врачи прогнозируют возвращение Ибры на поле в январе.
Златан Ибрагимович перешёл в «Манчестер Юнайтед» летом прошлого года на правах свободного агента. Контракт был рассчитан до конца сезона-2016/17 с возможностью продления ещё на год.