Տուլայում հոսպիտալացվել է «Любэ» խմբի մեներգիչ Նիկոլայ Ռաստորգուևը
Ռուսաստանի Տուլա քաղաքի բուժհաստատություններից մեկն է տեղափոխվել հայտնի «Любэ» («Լյուբե») խմբի մեներգիչ Նիկոլայ Ռաստորգուևը, հայտնում է «Интерфакс»-ը:
«Շտապօգնության մեքենան երգչին վերցրել է անմիջապես այն հարթակից, որտեղ պետք է կայանար Ռաստորգուևի մասնակցությամբ համերգը», - պատմել է քաջատեղյակ աղբյուրը:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Նիկոլայ Ռաստորգուևը չի կարողացել ելույթ ունենալ Տուլայում կայացած տոնական համերգի ժամանակ, քանի որ բեմ բարձրանալուց առաջ իրեն վատ է զգացել: Սակայն խմբի մյուս երաժիշտները դուրս են եկել բեմ ու ելույթ ունեցել տեղի արտիստների հետ:

Солист группы «Любэ» Николай Расторгуев госпитализирован в Туле
Солиста группы «Любэ» Николая Расторгуева госпитализировали в одно из медицинских учреждений в Туле, сообщил «Интерфаксу» в понедельник осведомленный источник.
«Машина "скорой помощи" забрала певца прямо на площади, где должен был состояться концерт с его участием», - отметил собеседник агентства.
Ранее сообщалось, что народный артист России Расторгуев не смог выступить на праздничном концерте в Туле из-за того, что плохо себя почувствовал перед выходом на сцену. При этом сами музыканты группы вышли на сцену, но солировали им тульские артисты. Зрителям также объявили, что Расторгуев не сможет принять участие в концерте.