Մի շարք «շուստրի» պատգամավորներ սպասում են նիստերի ավարտին, որ լրագրողների ոտքն ԱԺ-ում չերևա. «Հրապարակ»
14/06/2017 09:15
Պատգամավորներին թեժ ամառ է սպասվում, հաջորդ և թերևս վերջին արտահերթ նիստը կկայանա, հավանաբար հուլիսի 6-ին, կներկայացվի կառավարության ծրագիրը, ապա նորաթուխ պատգամավորները կգնան արձակուրդ։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Իսկ մի շարք «շուստրիներ» էլ սպասում են նիստերի ավարտին, որ լրագրողների ոտքն ԱԺ-ում չերևա, և անցնեն աշխատասենյակները կապիտալ վերանորոգելուն: Տեսնելով, որ վերանորոգում անողները հայտնվում են մամուլի էջերում, որոշել են խորամանկության դիմել և աղմուկից խուսափել՝ այդ գործը փոքր-ինչ հետաձգելով», - հավելել է թերթը:

«Грапарак»: Ряд «шустрых» депутатов ждут завершения заседаний, когда журналисты перестанут появляться в НС РА
14/06/2017 10:18
Депутатов ждет горячая пора: следующее и, пожалуй, последнее летнее внеочередное заседание парламента Армении, по всей видимости, пройдет 6 июля. Будет представлена программа правительства, затем новоизбранные депутаты НС РА уйдут в отпуск, пишет газета «Грапарак».
«А ряд „шустряков” ждут завершения заседаний – когда журналисты перестанут появляться в НС РА, чтобы приступить к капитальному ремонту своих рабочих кабинетов. Видя, что начавшие ремонт оказываются на полосах СМИ, они решили проявить хитрость и избежать резонанса», – пишет газета.