Շահավետ առաջարկներ Կոնվերս Բանկից
Տարեսկզբից զգալիորեն աճել են Ազգային հիփոթեքային ընկերության ֆինանսավորմամբ և «Մատչելի բնակարան երիտասարդներին» ծրագրի շրջանակներում Կոնվերս Բանկի վարկավորման ծավալները:
Մասնավորապես, հունիսի 1-ի դրությամբ «Մատչելի բնակարան երիտասարդներին» ծրագրի շրջանակներում վարկավորման պորտֆելը աճել է 29,7 տոկոսով, Ազգային հիփոթեքային ընկերության էներգաարդյունավետ վարկավորման պորտֆելը՝ 15,5 տոկոսով, իսկ Անշարժ գույքի ձեռքբերման, կառուցապատման և նորոգման վարկավորման պորտֆելը՝ 9,1 տոկոսով:
«Վարկավորման նման աճը հնարավոր է դարձել Կոնվերս Բանկի կողմից առաջարկվող վարկավորման մրցունակ պայմանների շնորհիվ: Մասնավորապես, «Մատչելի բնակարան երիտասարդներին» ծրագրի շրջանակներում բանկը տրամադրում է առավելագույնը 17,5 մլն դրամի վարկեր՝ մարման մինչև 15 տարի ժամկետով և 9 տոկոս տարեկան տոկոսադրույքով, որից Երևանում սուբսիդավորվում է 2 տոկոսը, մարզերում՝ 4 տոկոսը», - ասացին բանկում:
Զուգահեռաբար, Ազգային հիփոթեքային ընկերության ֆինանսավորմամբ հաճախորդներին տրամադրվում են առավելագույնը 25 մլն դրամի չափով վարկեր՝ առավելագույնը 20 տարի ժամկետով և 11 տոկոս տարեկան դրույքաչափով:
«Ազգային հիփոթեքային ընկերության ֆինանսավորմամբ վարկավորումը հնարավորություն է ընձեռում բարելավել բնակարանային պայմանները, բնակարանի ջերմամեկուսացմամբ անցնել էներգախնայողության, ինչպես նաեւ ձեռք բերել էներգաարդյունավետության դաս ունեցող (A+-ից բարձր) կենցաղային տեխնիկա», - ասացին բանկում՝ հավելելով, որ այս վարկատեսակների վարկավորման՝ Կոնվերս Բանկի առաջարկած պայմանները Հայաստանում լավագույներից են:

Выгодные предложения от Конверс Банка
По состоянию на 1 июня по сравнению с началом года объемы кредитования Конверс Банка в рамках программы Национальной Ипотечной Компании и программы «Доступное жилье для молодых семей» значительно увеличились. В частности, портфель ипотечных кредитов в рамках программы «Доступное жилье для молодых людей» увеличился на 29.7%, а портфель кредитования энергоэффективности в рамках сотрудничества с Национальной Ипотечной Компанией (НИК) увеличился на 15.5%. В то же время, портфель кредитов на приобретение жилья, строительства и реконструкции жилья (НИК) увеличился на 9.1%.
Подобный рост кредитования стал возможным благодаря конкурентоспособным условиям банка. В частности, в рамках программы «Доступное жилье для молодых семей», банк выдает кредиты на максимальную сумму до 17,5 миллионов драмов на срок до 15 лет и по годовой процентной ставке 9%, 2% из которых субсидируется в Ереване и 4% в марзах», - сообщили в банке.
Банк выдает клиентам кредиты в рамках сотрудничества с Национальной Ипотечной Компанией на максимальную сумму до 25 миллионов драмов, с максимальным сроком погашения до 20 лет и по ставке 11% годовых.
«Кредитование по программе жилищного финансирования НИК предоставляет возможность улучшить жилищные условия, перейти к экономии электроэнергии за счет теплоизоляции квартиры, а также приобрести бытовую технику энергоэффективного класса (выше класса А+)», - сообщили в банке и подчеркнули, что условия финансирования, предложенные Конверс Банком для данных видов кредита являются одними из выгоднейших в Армении.