Հալեպը՝ մայիս ամսվա լավագույն թենիսիստուհի
Ռումինացի Սիմոնա Հալեպը ճանաչվել է մայիս ամսվա լավագույն թենիսիստուհի, հայտնում է Թենիսի կանանց ասոցիացիայի (WTA) պաշտոնական կայքը:
Այս կոչմանը հավակնում էին նաև Ֆրանսիայի Բաց առաջնության 2017 թվականի հաղթող, Լատվիայի ներկայացուցիչ Ելենա Օստապենկոն և ուկրաինուհի Էլինա Սվիտոլինան:
Քվերակության արդյունքներով Հալեպը ստացել է ձայների 87 տոկոսը: Երկրորդ տեղում Օստապենկոն է (9), իսկ երրորդում՝ Սվիտոլինան (4):
Հունվարի լավագույն թենիսիստուհի էր ճանաչվել Սերենա Ուիլիամսը, փետրվարին՝ ուկրաինուհի Էլինա Սվիտոլինան, մարտին՝ ռուս Ելենա Վեսնինան, իսկ ապրիլին՝ գերմանուհի Լաուրա Զիգեմունդը:

Халеп - лучшая теннисистка мая
Румынская теннисистка Симона Халеп признана лучшей теннисисткой по итогам мая, сообщает официальный сайт WTA.
На это звание также претендовали победительница Открытого чемпионата Франции 2017 года представительница Латвии Елена Остапенко и украинка Элина Свитолина.
За Халеп проголосовали 87% пользователей. На втором месте – Остапенко (9%), на третьем – Свитолина (4%).
В январе лучшей стала американка Серена Уильямс, в феврале – Свитолина, в марте – россиянка Елена Веснина, в апреле – немка Лаура Зигемунд.