Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀԷՑ տնօրեններին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 19-ին ընդունել է «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ տնօրենների խորհրդի նախագահ Կարեն Դարբինյանին և գլխավոր տնօրեն Կարեն Հարությունյանին, տեղեկացնում են ԱՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը, քննարկվել են Արցախի էներգետիկայի ոլորտում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Բակո Սահակյանն օգտակար է համարել «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության հետ համագործակցությունը՝ նշելով, որ այն դրական ազդեցություն է թողնում տարվող աշխատանքների արդյունավետության բարձրացման վրա:

Бако Саакян принял директоров ЗАО “Электрические сети Армении”
19 июня президент Республики Арцах Бако Саакян принял председателя Совета директоров ЗАО “Электрические сети Армении” Карена Дарбиняна и генерального директора организации Карена Арутюняна, сообшает пресс-служба президента НКР.
На встрече, в которой принял участие министр экономики НКР Андраник Хачатрян, были обсуждены вопросы, связанные с осуществлением ряда программ в сфере энергетики республики.
Глава государства назвал полезным сотрудничество с компанией “Электрические сети Армении”, отметив, что оно оказывает положительное воздействие на повышение эффективности проводимых в данной сфере работ.