Պուտինը և Էրդողանը քննարկել են «Թուրքական հոսքի» շինարարությունը
Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը քննարկել են «Թուրքական հոսքի» հետ կապված հարցեր: Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել, երբ Պուտինը եղել է խողովակագործի նավում, որը մասնակցում է «Թուրքական հոսք» գազատարի շինարարությանը:
Պուտինը զրույցի ժամանակ նշել է Թուրքիայի հետ Ռուսաստանի ավելի բարձր, քան մյուս երկրների հետ, փոխգործակցության մակարդակը` հիշեցնելով, որ 2016 թվականին է ստորագրվել «Թուրքական հոսքի» շինարարության մասին համաձայնագիրը, և ներկայումս սկսվում են խորջրյա հատվածի անցկացման աշխատանքները: Պուտինն ընդգծել է, որ հաջորդ տարի պետք է պատրաստ լինի գազատարի առաջին, իսկ 2019-ի վերջին երկրորդ ճյուղը:

Путин обсудил с Эрдоганом строительство «Турецкого потока»
Президенты России и Турции – Владимир Путин и Реджеп Эрдоган обсудили «Турецкий поток». Как сообщает пресс-служба Кремля, телефонная беседа состоялась, когда Путин находился на борту судна-трубоукладчика, которое задействовано в строительстве газопровода «Турецкий поток».
В ходе беседы Путин отметил более высокий, чем с другими странами, уровень взаимодействия России с Турцией, напомнив, что в 2016 году было подписано соглашение о строительстве «Турецкого потока», и в настоящее время уже начинаются работы по прокладке глубоководного участка. Путин подчеркнул, что в следующем году должна быть готова первая, а в конце 2019 года – вторая нитка газопровода.