Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարների հանդիպումը կկայանա հուլիսի 11-ին Ավստրիայում
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանի և Էլմար  Մամեդյարովի հանդիպումը տեղի կունենա Ավստրիայում՝ հուլիսի 11-ին, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով դիվանագիտական աղբյուրին:
«Երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարներին առաջարկվել է հանդիպել ԵԱՀԿ անդամ երկրների ԱԳՆ ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպման շրջանակում, որը կկայանա հուլիսի 11-ին ավստրիական Մաուերբախ քաղաքում: Սպասվում է, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործում ներգրավված  միջնորդները ևս կմասնակցեն հանդիպմանը», - ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Այսօր ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը չի բացառել հուլիսին Էլմար Մամեդյարովի հետ հանդիպման հնարավորությունը:

Встреча глав МИД Армении и Азербайджана состоится 11 июля в Австрии
Встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова состоится 11 июля в австрийском Мауэрбахе, сообщил РИА Новости источник в дипломатических кругах.
«Министрам иностранных дел двух стран предложено встретиться в рамках неформальной встречи глав МИД стран ОБСЕ, которая пройдет 11 июля в австрийском Мауэрбахе. Ожидается, что посредники по урегулированию нагорно-карабахского конфликта также примут участие во встрече», - сказал собеседник агентства.
Сегодня глава МИД Армении Эдвард Налбандян не исключил возможность встречи с Эльмаром мамедъяровым в июле.