«Ռեալում» չեն կասկածում, որ Ռոնալդուն կմնա ակումբում
Մադրիդի «Ռեալի» ղեկավարությունը վերջապես իրեն հանգիստ է զգում թիմի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուի ապագայի հարցում, հայտնում է Championat.com-ը՝ հղում անելով Marca-ին:
Աղբյուրի տեղեկության փոխանցմամբ, Պորտուգալիայի հավաքականի ֆուտբոլիստը վերջին իրադարձություններից հետո առաջին անգամ կապ է հաստատել «սերուցքայինների» ղեկավարության հետ: «Ռեալում» կարծում են, որ հիմա անհանգստանալու որևէ պատճառ չունեն:
Վերջերս իսպանական դատարանը Ռոնալդուին մեղադրեց 14,7 մլն եվրո հարկերի վճարումից խուսափելու մեջ: «Արքայական ակումբում» նրան խորհուրդ են տալիս վճարել այդ գումարն ու խուսափել դատավարությունից, սակայն անձամբ ֆուտբոլիստը կարող է փորձել ապացուցել իր անմեղությունը դատարանում: Ռոնալդուն, որն այս պատճառով չէր բացառում նաև ակումբի փոփոխությունը, «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Զինեդին Զիդանին ասել էր, որ Իսպանիայում իր հետ հանցագործի պես են վարվում:

В «Реале» не сомневаются, что Роналду останется в клубе
Руководство мадридского «Реала» наконец чувствует себя спокойно относительно будущего нападающего команды Криштиану Роналду в «Королевском клубе», сообщает Championat.com  со ссылкой на Marca.
Согласно информации источника, футболист сборной Португалии контактировал с представителями «сливочных» впервые после последних событий, связанных с обвинениями испанской прокуратуры в его адрес. В «Реале» считают, что теперь поводов для беспокойства нет.
Недавно прокуратура обвинила Роналду в уклонении от налогов на сумму € 14,7 млн. В «Королевском клубе» ему советуют заплатить эту сумму и избежать судопроизводства, однако сам игрок может попытаться доказать свою невиновность в суде. Роналду, не исключающий в связи со всем этим смену клубной прописки, сказал наставнику «Реала» Зинедину Зидану, что в Испании к нему относятся как к преступнику.