Այսօրվանից Զինված ուժերում մեկնարկում է ամառային զորակոչը
Ինչպես օրերս տեղեկացրել է Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը` այս զորակոչի ընթացքում ևս կլինի նորամուծություն: Այսուհետ նորակոչիկները հավաքակայանում կստանան ոչ միայն համազգեստ, այլև` կանցնեն բանակային սննդի: Նրանց կտրվեն նաև հավաքակայանից զորամասեր մեկնելու ճանապարհի համար նախատեսված սննդային փաթեթներ:
Պաշտպանության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ զինված ուժերի համալրման գործընթացը խստագույնս վերահսկվում է նախարարության, ԶՈւ ԳՇ ղեկավարության և իրավապահ մարմինների կողմից:
Ինչպես նաև 2017թ. ամառային զորակոչի անցկացման գործընթացի թափանցիկության և օրինականության ապահովման, զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումներում և բողոքներում բարձրացված հարցերին արագ արձագանքելու և համապատասխան լուծումներ տալու նպատակով պաշտպանության նախարարի հրամանով ստեղծվել է հանձնաժողով: Քաղաքացիների դիմում-բողոքներն ընդունվում են շաբաթվա բոլոր աշխատանքային օրերին` ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի աշխատավայրում (հասցեն` Մոսկովյան 5):
Զորակոչի հետ կապված հարցերի կամ խնդիրների դեպքում քաղաքացիները կարող են զանգահարել Հասարակական խորհուրդ` 010-52-34-82, կամ ՀՀ ՊՆ թեժ գիծ` 1-28 հեռախոսահամարներով:

Летний призыв в армию стартовал в Армении
С сегодняшнего дня начинается летний призыв в армию 2017 года. С территориальных военных комиссариатов 1 июля на обязательную воинскую службу отправятся первые призывники. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
«Процесс пополнения ВС Армении строго контролируется министерством обороны, руководством Главного штаба ВС РА и правоохранительными органами», – говорится в сообщении.
Напоминается, что с целью обеспечения прозрачности и законности процесса проведения летнего призыва 2017 года, а также оперативного решения вопросов, поднятых в заявлениях и жалобах граждан, приказом министра обороны Армении создана комиссия.
В ходе призыва граждане могут представлять свои заявления-жалобы в рабочие дни по адресу ул. Московяна 5 (место работы Общественного совета при министре обороны РА).