ԱՄՆ դեսպանատունը Բաքվում իր քաղաքացիներին կոչ է արել պահպանել անվտանգության միջոցները
Բաքվում ԱՄՆ դեսպանատունը նախազգուշացել է Ադրբեջանում գտնվող իր քաղաքացիներին անվտանգության բարձր միջոցները պահպանելու անհրաժեշտության մասին՝ Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի պատճառով դիվանագիտական առաքելության շենքի մոտ հնարավոր բողոքի ակցիաների հետ կապված, հատնում է РИА Новости-ն:
Դեսպանատան տվյալով՝ սոցցանցերում հայտնվել է տեղեկություն այն մասին, որ Բաքվում նախատեսվում են բողոքի ակցիաներ՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամ-երկրների (ԱՄՆ, Ռուսաստան, Ֆրանսիա) դեսպանատների շենքերի մոտ:
«Դեսպանատունը տեղեկացվել է սոցցանցերում հայտնված տեղեկության մասին: Կոչ ենք անում ԱՄՆ քաղաքացիներին ուժեղացնել անձնական անվտանգության միջոցները և ուշադիր լինել», - ասվում է Facebook-ում դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ:

Посольство США призвало своих граждан в Баку соблюдать меры безопасности
Посольство США в Баку предупредило своих граждан, пребывающих в столице Азербайджана, о необходимости соблюдать повышенные меры безопасности в связи с возможными акциями протеста перед зданием дипмиссии из-за ситуации в Нагорном Карабахе, сообщает РИА Новости.
По данным посольства, в соцсетях появилась информация, что в Баку планируются акции протеста перед зданием посольств стран-членов Минской группы ОБСЕ (США, Россия и Франция).
«Посольство проинформировано о сообщениях в социальных сетях. Призываем граждан США усилить собственные меры безопасности и быть внимательными», - говорится в заявлении посольства в Facebook.