Ռեյտինգային թեկնածուն բարձր պաշտոն է ստացել ՊԵԿ-ում. «Հրապարակ»
ԱԺ ընտրություններից հերթական «շահողը» Ռոլանդ Հայրապետյանն է։ Պատգամավորության թեկնածուն ռեյտինգային ընտրակարգով առաջադրվել էր Արագածոտնի մարզում, սակայն երկրորդ տեղը գրավեց Նաիրի Սահակյանից հետո։ Հայրապետյանը ՊԵԿ-ում բարձր պաշտոնի է նշանակվել՝ սնանկության գործերի բաժնի պետ, ու չնայած արդեն մեկ շաբաթ է՝ աշխատանքի է գնում, սակայն ՊԵԿ-ի պաշտոնական կայքում նշանակման մասին գրեցին միայն երեկ։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
Ըստ թերթի, Հայրապետյանը համարվում է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի թիմի անդամ, նրա հայրը՝ Ռուբեն Հայրապետյանը (Գազի Ռուբոն), Արագածոտնի գազի վարչության պետն է։ Ռոլանդը 2015թ. մարտին Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ շրջանների դատախազի տեղակալ է նշանակվել, իսկ 2015թ. հուլիսին՝ Ավան և Նոր Նորք շրջանների դատախազի պաշտոնակատար: 2016-ից աշխատել է «Վահե-Մանե» ՍՊԸ-ում՝ որպես իրավաբան։

«Грапарак»: Рейтинговый кандидат получил высокую должность в Комитете госдоходов
Газета «Грапарак» пишет, что Рональд Айрапетян – стал очередным выигравшим от парламентских выборов рейтинговым кандидатом. Кандидат в депутаты баллотировался по рейтинговому списку в Арагацотнской области, однако занял второе место после Наири Саакяна. Айрапетян получил высокую должность в Комитете государственных доходов (КГД) Армении: он назначен начальником отдела по делам банкротства. Однако, несмотря на то, что он уже неделю ходит на работу, информация об этом появилась на официальном сайте КГД только вчера.
По сведениям издания, Айрапетян считается членом команды премьера Карена Карапетяна, его отец – Рубен Айрапетян («Гази Рубо»), начальник «газового управления» Арагацотнской области. Рональд в марте 2015 года был назначен заместителем прокурора административных районов Кентрон и Норк-Мараш, а в июле 2015 года – исполняющим обязанности прокурора административных районов Аван и Нор Норк. С 2016 года работал в ООО «Ваге-Мане» как юрист.