Վարդան Հարությունյանն, ում հետ չի ցանկանում աշխատել, այնպիսի տեղ է գործուղում, որ կամովին հեռանա. «Հրապարակ»
19/07/2017 09:25
Հայաստանում խնամի-ծանոթ-բարեկամով պաշտոն ստացածների կարգավիճակն ուղիղ համեմատական է իրենց պաշտոնյա հարազատների վերելք-վայրէջքներին։ ԱԺ նախկին պատգամավոր Վարդան Այվազյանի եղբորորդին՝ Արթուր Այվազյանը, դեռ տարեվերջին Կապանի հարկային տեսչության պետի պաշտոնից տեղափոխվել էր Երևան՝ նշանակվելով Ավտոտրանսպորտային միջոցների մաքսային ձևակերպումների մասնագիտացված մաքսատան պետի տեղակալ։ Սակայն վերջերս նրան տեղափոխել են այլ պաշտոնի՝ նշանակելով ՊԵԿ մաքսային վիճակագրության և եկամուտների հաշվառման վարչության փոխադրումների հաշվառման և տեղեկատվության բաժնի պետ։ Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«ՊԵԿ-ում եզրակացրել են, որ Վարդան Հարությունյանն, ում հետ չի ցանկանում աշխատել, նրան ոչ թե հանում է, այլ այնպիսի տեղ է գործուղում, որ կամովին հեռանան։ Նույն տրամաբանությամբ էլ մեկի պաշտոնն է իջեցնում, մի քանիսին Հայաստանի հյուսիսից գործուղում է հարավ։ ՊԵԿ-ում կատակում են, թե Վարդան Հարությունյանն այնքան արագ է կադրերի տեղափոխություններ անում, որ նույնիսկ չեն հասցնում «տաբլիչկեքը» փոխել։ Օրինակ՝ դատելով ՊԵԿ-ի առաջին հարկում փակցված ցուցանակից, ամիսներ առաջ Մետրոպոլիտենի տնօրեն նշանակված Սասուն Հայրապետյանը շարունակում է աշխատել ՊԵԿ վարչության պետի տեղակալ», - հավելել է թերթը։

«Грапарак»: Вардан Арутюнян с такой скоростью меняет кадры, что не успевают даже сменить «таблички» на дверях
19/07/2017 10:53
В Армении статус получивших должность по принципу «сват-знакомый-родственник» находится в прямом сравнении с взлетом и падением их высокопоставленных родственников. Племянник бывшего депутата парламента Вардана Айвазяна – Артур Айвазян – еще в конце года был переведен с должности начальника налоговой инспекции Капана в Ереван и назначен заместителем начальника Специализированной таможенной службы по таможенному оформлению автотранспортных средств Комитета  государственных доходов (КГД) Армении. Однако недавно его перевели на другую должность, назначив начальником отдела учета перевозок и информации Управления таможенной статистики и учета доходов КГД. Об этом пишет газета «Грапарак».
«В КГД пришли к выводу, что Вардан Арутюнян тех, с кем не хочет работать, не увольняет с работы, а просто командирует в такие места, откуда они сами ушли бы добровольно. С той же логикой он понижает кого-то в должности, некоторых командирует с севера Армении на юг. В КГД шутят, что Вардан Арутюнян так быстро меняет кадры, что не успевают даже сменить «таблички» на дверях. К примеру, судя по табличкам на первом этаже здания КГД, назначенный несколько месяцев назад директором метрополитена Сасун Айрапетян продолжает работать заместителем начальника управления КГД», - отмечает издание.