ԱՄՆ Առևտրի հանձնակատարի տեղակալը կարևորել է Հայաստանի հետ բազմակողմանի փոխգործակցության զարգացումը
ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ու ԱՄՆ Առևտրի հանձնակատարի տեղակալ Դեն Մուլանին այսօր Երևանում քննարկել են միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքներին առնչվող հարցեր, մտքեր փոխանակել Առևտրի ու ներդրումների հայ-ամերիկյան խորհրդի երկրորդ նիստի նախապատրաստական աշխատանքների շուրջ։
ԱՄՆ Առևտրի հանձնակատարի տեղակալն ընդգծել է, որ Միացյալ Նահանգները կարևորում են Հայաստանի հետ բազմակողմանի փոխգործակցության զարգացումը և առևտրատնտեսական հարաբերությունների խորացումը։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Դեն Մուլանին կարևորել են առևտրատնտեսական ոլորտում իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում փոխգործակցության հետագա խորացմանը։

Дэн Мулани: США придают важность развитию многостороннего сотрудничества с Арменией
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян и заместитель торгового представителя США Дэн Мулани обсудили работу межправительственной комиссии Армения – США, обменялись мнениями относительно работ по подготовке 2-го заседания армяно-американского Совета по торговле и инвестициям.
В ходе встречи стороны отметили также необходимость расширения договорно-правовой базы в торгово-экономической сфере, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Д.Мулани подчеркнул, что США придают важность развитию многостороннего сотрудничества с Арменией и укреплению торгово-экономических отношений.
Э. Налбандян и Д. Мулани обратились также к вопросам углубления дальнейшего взаимодействия в сфере информационных технологий.