Գյուղական բնակավայրերում ենթակառուցվածքների ցանցի ընդլայնումն ու արդիականացումը եղել է և կմնա իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում. Բակո Սահակյան
21/07/2017 15:38
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 21-ին Մարտակերտի շրջանի Գառնաքար գյուղում մասնակցել է համայնքային կենտրոնի և բուժկետի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ գյուղական բնակավայրերում ենթակառուցվածքների ցանցի ընդլայնումն ու արդիականացումը եղել է եւ կմնա իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Երկրի ղեկավարն այս նախաձեռնությունների իրականացման եւ Արցախին աջակցություն ցուցաբերելու համար ամերիկահայ բարերար, «Հայրենիք» միության անդամ Բարունակ Չելիքեանին պարգեւատրել է «Երախտագիտություն» մեդալով՝ բարձր գնահատելով նրա եւ միության հայրենանվեր գործունեությունը:

Расширение и модернизация инфраструктурной системы в сельских населенных пунктах и впредь будет находиться в центре внимания властей – Бако Саакян
Президент Республики Арцах Бко Саакян сегодня принял участие в торжественной церемонии открытия общинного центра и медпункта в селе Гарнакар Мартакертского района.
Бако Саакян отметил, что расширение и модернизация инфраструктурной системы в сельских населенных пунктах и впредь будет находиться в центре внимания властей.
Глава государства наградил медалью «Благодарность» американского благотворителя армянского происхождения, члена союза «Айреник» Барунака Челикяна за осуществление данной инициативы и оказание содействия Арцаху, высоко оценив как его патриотическую деятельность, так и союза в целом.