Ժամանակակից հարսանիք՝ քաղաքական էլիտայի մասնակցությամբ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Հուլիսի 22-ին Երևանի առաջին փոխքաղաքապետ Կամո Արեյանի որդու հարսանիքն էր: Հարսնացուն տղայի համակուրսեցին է: Այն կայացել է Դիլիջանի «Դոլմամա» ռեստորանային համալիրում: Քաղաքական էլիտայից ներկա են եղել միայն Տարոն Մարգարյանը և ընտանիքի մտերիմ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը: Քաղաքապետի տեղակալները կլինեին, բայց արձակուրդի մեջ են եղել:
Պատմում են, որ աշխույժ երիտասարդական, ժամանակակից հարսանիք է եղել՝ առանց «քյարթու» և ավանդական արարողակարգերի, անգամ խորովածի երգ-պարը չի եղել: Ամեն ինչ ճաշակով է եղել, ազգային տարրերով, բայց եվրոպական մոտիվներով: Հրավիրված են եղել ընտանիքի մտերիմները:
Երաժշտությունն ապահովել է «Միքայել Ոսկանյան և ընկերներ» ջազ բենդը: Կամո Արեյանի կինը միջոցառումների կազմակերպման ընկերություն ունի և անձամբ է կազմակերպել որդու հարսանիքը»:

«Грапарак»: Свадьба сына заместителя мэра Еревана прошла в Дилижане
Газета «Грапарак» пишет, что 22 июня состоялась свадьба первого заместителя мэра Еревана Камо Ареяна. Невеста – однокурсница сына Ареяна. Свадьба состоялась в Дилижане, в ресторанном комплексе «Долмама». Из политической элиты присутствовали только Тарон Маргарян и близкий друг семьи – министр обороны Виген Саркисян. Заместители мэра отсутствовали, поскольку находились в отпуске.
«Рассказывают, что свадьба была веселой, молодежной и современной: без традиционных церемоний, не было даже шашлыков, песен и плясок. Все было организовано со вкусом – в национальном духе, но европейском стиле. Были приглашены лишь близкие семье люди.
Музыкальную часть обеспечивал джаз-бэнд «Микаел Восканян и друзья». Супруга Камо Ареяна имеет компанию по организации мероприятий и лично занималась свадьбой сына», - пишет издание.