Շաբաթվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական շփման գոտում հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է
Հուլիսի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հարաբերական հանգիստ իրադրությունը պահպանվել է, տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 180 անգամ՝ շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ, հրաձգային զինատեսակներից բացի, կիրառելով նաև 60 միլիմետրանոց ականանետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են հավատարիմ մնալ հրադադարի պահպանման ռեժիմին և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны Арцаха: В течение недели на линии соприкосновения сохранялась относительно спокойная обстановка
В период с 23 по 29 июля сохранялась относительно спокойная обстановка на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (НКР).
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня свыше 180 раз. В северном направлении линии соприкосновения противник, помимо стрелкового оружия, применил также 60-мм минометы.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжали соблюдать режим перемирия и уверенно нести боевое дежурство.