Նեյմարն օգոստոսի 1-ին Քաթարում բուժզննում կանցնի ՊՍԺ-ի համար
«Բարսելոնի» հարձակվող Նեյմարը երեքշաբթի` օգոստոսի 1-ին, Քաթարում բուժզննում կանցնի ՊՍԺ-ի համար: Այնտեղ էլ, աղբյուրի փոխանցմամբ, 25-ամյա բրազիլացի ֆուտբոլիստը կհանդիպի փարիզյան ակումբի նախագահ Նասեր Ալ-Հելայիֆիի հետ, հայտնում է Championat.com-ը:
Ավելի վաղ տեղեկատվություն էր տարածվել այն մասին, որ Նեյմարը, ՊՍԺ տեղափոխության դեպքում, ֆուտբոլիստը պայմանագիր կկնքի Qatar Sports Investments ընկերության հետ, որը ղեկավարում է ֆրանսիական ակումբը:
Պայմանագրի համաձայն, բրազիլացին կդառնա Աշխարհի 2022 թվականի առաջնության դեսպանը Քաթարում և 5 տարում 300 մլն եվրո կվաստակի (տարեկան` 60 մլն եվրո):
Հաղորդվում էր նաև, որ ՈւԵՖԱ-ն ցանկանում է, որ ՊՍԺ-ն, Նեյմարի տեղափոխության դեպքում, 110 մլն եվրո ընդհանուր արժողությամբ ֆուտբոլիստների վաճառի:

Неймар 1 августа пройдёт в Катаре медобследование для «ПСЖ»
Нападающий «Барселоны» Неймар во вторник, 1 августа, пройдёт в Катаре медобследование перед переходом в «ПСЖ», сообщает Marca. Там же, по данным источника, 25-летний бразилец встретится с президентом парижан Нассером Аль-Хеллаифи, передает Championat.com.
Ранее появилась информация, что Неймар в случае перехода в «ПСЖ» подпишет контракт с компанией Qatar Sports Investments, которая владеет французским клубом. По условиям соглашения, бразилец станет послом чемпионата мира 2022 года в Катаре и заработает € 300 млн за пять лет (по € 60 млн в год).
Также сообщалось, что УЕФА хочет, чтобы «ПСЖ» продал игроков на общую сумму € 110 млн в случае перехода Неймара.