«Ժառանգությունն» ընդդիմադիր նոր քաղաքական պլատֆորմով հանդես չի գա. «Իրավունք»
«Նախորդ ամիս «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ընդդիմադիր ուժերին համախմբվելու առաջարկ էր ներկայացրել։ Ընդդիմադիրների մի մասը Րաֆֆի Հովհաննիսյանի առաջարկը լուրջ չընդունեց, իսկ մի մասն էլ ասաց, որ պաշտոնական առաջարկ դեռ չեն ստացել»։
«Իրավունք»-ի հետ զրույցում «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը անդրադառնալով հարցին, թե այս ամենից հետո «Ժառանգությունը» քաղաքական նոր պլատֆորմով հանդես կգա՞ սեպտեմբերին, նշել է` «ոչ»։
«Հարցին, իսկ քաղաքական ուժերի հետ բանակցություններ կա՞ն՝ նոր պլատֆորմով հանդես գալու համար, կուսակցության փոխնախագահի պատասխանը դարձյալ բացասական էր»,- գրել է թերթը։

«Иравунк»: Партия «Наследие» не выступит с новой оппозиционной политической платформой
Газета «Иравунк» пишет, что в прошлом месяце лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян предложил оппозиционным силам объединиться. Часть оппозиционных сил, однако, не восприняла серьезно предложение Раффи Ованнисяна, а другая часть заявила, что не получала пока официального предложения.
В беседе с корреспондентом издания заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян, касаясь вопроса, выступит ли после всего этого партия с новой политической платформой в сентябре, ответил: «Нет».
«На вопрос, ведутся ли переговоры с политическими силами с тем, чтобы выступить с новой платформой, заместитель председателя партии вновь ответил отрицательно», - отмечает газета.