Արա Աբրահամյանը հոկտեմբերին համաժողով կանցկացնի՝ քննարկելու ՀՀ-ում ներդրումներ կատարելու հարցը. «Իրավունք»
02/08/2017 09:17
Նախորդ տարի հոկտեմբերին Հայաստանում տեղի ունեցավ Եվրասիական տնտեսական ֆորումը, որի նպատակն էր կարևորել  Հայաստանը որպես ներդրումային երկիր, զարգացնել կապեր՝ Եվրասիական տնտեսական միության գործարար համայքնների և ԵՏՄ անդամ երկրների իշխանության, բիզնեսի ներկայացուցիչների և այլ շահագրգիռ երկրների և ինտեգրացիոն ասոցիացիաների միջև:
Նախաձեռնողը ՌԴ հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն էր: «Իրավունքը» Արա Աբրահամյանի եղբորից՝ Սերգեյ Աբրահամյանից տեղեկացել է, որ այս տարի հոկտեմբերի 5-7-ը տեղի կունենա ֆորումի 2-րդ համաժողովը: ...Սերգեյ Աբրահամյանից թերթը հետաքրքրվել է՝ Արա Աբրահամյանը տնտեսական ծրագրեր Հայաստանում իրագործելու է, թե ոչ: Որքանով տեղյակ եմ, Արա Աբրահամյանը տնտեսական մի ծրագիր ունի: Խոսքը ռուսական ընկերությունների ներդրումների մասին է: Սեպտեմբերին ամեն ինչ պարզ կլինի», - ասել է Սերգեյ Աբրահամյանը:

«Иравунк»: Ара Абрамян проведет в октябре форум для обсуждения вопроса инвестиций в Армению
В октябре прошлого года в Армении состоялся Евразийский экономический форум, цель которого заключалась в представлении Армении как инвестиционной страны, развитии связей между деловым сообществом ЕАЭС и властями стран-членов ЕАЭС, представителями бизнеса и другими заинтересованными странами и интеграционными ассоциациями. Об этом пишет газета «Иравунк».
Инициатором форума был президент Союза армян России Ара Абрамян. Как сообщил изданию брат Ара Абрамяна – Сергей Абрамян, в этом году 5-7 октября состоится 2-ой конгресс форума. Корреспондент газеты поинтересовался у Сергея Абрамяна, собирается ли Ара Абрамян осуществлять в Армении экономические программы.
«Насколько я знаю, у Ара Абрамяна есть одна экономическая программа. Речь идет об инвестициях российских компаний. В сентябре все будет ясно», - сказал Сергей Абрамян.