Շամիրամ գյուղում սպանվածներից մեկի եղբայրը ՌԴ-ում քրեական հեղինակություն է. «Առավոտ»
«Շամիրամ համայնքի ղեկավար Մրազ Բրոյանը հերքում է վարկածը, թե իրենց գյուղի սգո սրահում տեղի ունեցած կրակոցների հեղինակը եկել էր Հայաստան` ՌԴ-ում եղբոր սպանության վրեժը լուծելու:
«Աբսուրդ է, իրականությանը չի համապատասխանում: Իրենց մեջ ընդամենը գումարային հարցեր են եղել»,- ասաց Մրազ Բրոյանը:
Ի դեպ մամուլում գրվել էր, որ սպանվածներից Ամրո Օզմանյանը ՌԴ-ում հայտնի հեղինակություն է, բայց Շամիրամի գյուղապետը «Առավոտ»-ին հայտնել է, որ ոչ թե Ամրո Օզմանյանն էր հեղինակություն, այլ սպանվածներից Աղասի Քալոյանի եղբայրը:

«Аравот»: Брат одного из убитых в селе Шамирам – криминальный авторитет в РФ
Газета «Аравот» пишет, что руководитель общины Шамирам Мраз Броян опровергает версию, согласно которой автор произошедшей в их селе стрельбы приехал в Армению из РФ, чтобы отомстить за убийство брата.
«Это абсурд и не соответствует действительности. Между ними были просто денежные проблемы», - сказал Мраз Броян.
Кстати, СМИ писали о том, что один из убитых – Амро Озманян – известный в России авторитет, однако глава сельской общины Шамирам сообщил корреспонденту газеты «Аравот», что авторитетом является не Амро Озманян, а брат убитого Агаси Калояна.