Օսկանյանի որդու դեմ հարուցված քրգործը դոփում է տեղում. «Ժողովուրդ»
Շուրջ 6 ամիս է անցել Հայաստանի նախկին արտգործնախարար «Համախմբում» կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանի որդու՝ Արա Օսկանյանի հետ տեղի ունեցած աղմկալի դեպքից, սակայն հարուցված քրեական գործը դոփում է տեղում:
Թերթը հիշեցրել է, որ ԱԺ ընտրությունների քարոզարշավի թեժ փուլում՝ փետրվարի 17-ին, Նժդեհ Բերբերյանը դիմել էր իրավապահներին և հայտնել, որ իր ընկեր Հակոբ Սիրադարյանը և նրա հորաքրոջ որդին` Արա Օսկանյանը, առևանգել են իրեն, իր կամքին հակառակ պահել ավտոմեքենայի մեջ և պահանջել վերադարձնել պարտքը՝ հնչեցնելով սպառնալիքներ: Հարուցվեց քրեական գործ, Արա Օսկանյանին ու Հակոբ Սիրադարյանին առաջադրվեց մեղադրանք, իսկ խափանման միջոց ընտրվեց ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:
«Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում Արա Օսկանյանի պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը հայտնել է. «Տևական ժամանակ է, ինչ իմ պաշտպանյալի հետ գործողություններ չեն կատարվում, պարզապես տեղյակ եմ, որ այս օրերին հարցաքննության են կանչում այն անձանց, որոնց հետ դեպքի օրը զանգահարել և խոսել է իմ պաշտպանյալը՝ Արա Օսկանյանը: Ինչևէ, ենթադրում եմ, որ մոտակա ժամանակներս գործի վարույթը կկարճվի»:

«Жоховурд»: В уголовном деле против сына Вардана Осканяна подвижек нет
Газета «Жоховурд» пишет, что после произошедшего с сыном председателя партии «Единение» Вардана Осканяна – Ара Осканяном резонансного инцидента прошло около 6 месяцев, однако каких-либо подвижек в возбужденном против него уголовном деле пока нет.
Издание напоминает, что на самом напряженном этапе парламентских выборов, 17-го февраля, Нжде Берберян обратился к правоохранителям и сообщил, что его приятель Акоп Сирадарян со своим двоюродным братом Ара Осканяном похитили его, против воли удерживали в автомашине и требовали вернуть долг, угрожая. По факту инцидента было возбуждено уголовное дело, Ара Осканяну и Акопу Сирадаряну предъявлено обвинение, а в качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде.
В беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» адвокат Ара Осканяна – Тигран Атанесян заявил: «Уже длительное время как с моим подзащитным не проводятся действия, просто я в курсе, что в эти дни вызывают на допрос тех людей, которым в день происшествия звонил и говорил мой подзащитный Ара Осканян. Как бы то ни было, предполагаю, что в ближайшее время производство по делу будет прекращено».