ՍԴՀԿ-ն  համագումարի է պատրաստվում. «Իրավունք»
«Իրավունք»-ի տեղեկություններով՝ մինչև սեպտեմբերի վերջ Հայաստանում տեղի կունենա Սոցիալ-դեմոկրատ հնչակյան կուսակցության համագումարը։ Այս ամսվա վերջին կհստակեցվեն կուսակցությանը մասնակցողների թվաքանակը, համագումարի անցկացման վայրը։ Համագումարում, ըստ լուրերի, կքննարկվեն ստանդարտ հարցեր՝ կորոշվի կուսակցության քաղաքական գիծը, և ըստ այդմ էլ՝ կընտրվի կուսակցության վարչությունը։
Թերթը հիշեցրել է, որ ՍԴՀԿ-ն ավանդական այն կառույցներից է, որը ներկայացուցիչներ ունի նաև Սփյուռքում։ Համագումարին, բնականաբար, ներկա կլինեն նաև ներկայացուցիչներ Սփյուռքից։
«Ի դեպ, ԱԺ ընտրություններից հետո, ՍԴՀԿ-ն, ի դեմս ղեկավար Նարեկ Գալստյանի, առաջինն էր, որը հայտարարեց կուսակցությունների խոշորացման մասին խորհրդարանական կառավարման համակարգի պայմաններում։ ՍԴՀԿ-ին միացավ «Հայազն» կուսակցությունը, որի ղեկավարը Արմեն Մկրտչյանն էր», - հավելել է թերթը։

«Иравунк»: СДПГ готовится к съезду
Газета «Иравунк» пишет со ссылкой на свои источники, что до конца сентября в Армении состоится съезд Социал-демократической партии «Гнчакян». В конце этого месяца будет уточнено число членов партии и место проведения съезда. На съезде, по слухам, будут обсуждаться стандартные вопросы – установлен политический курс партии и избрано правление партии.
Издание напоминает о том, что СДПГ – одна из традиционных партий, представленных также в диаспоре. На съезде, естественно, будут присутствовать и представители диаспоры.
«Кстати, после парламентских выборов СДПГ в лице председателя Нарека Галстяна была первой политической силой, заявившей об укрупнении партий в условиях парламентской системы правления. К СДПГ присоединилась также партия «Айазн», руководителем которой является Армен Мкртчян», - отмечает газета.