Հակառակորդը հրադադարը մեկ շաբաթում խախտել է 110 անգամ՝ կիրառելով 60 մմ ականանետեր
Հուլիսի 30-ից օգոստոսի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, պահպանվել է հարաբերական հանգիստ իրադրություն:
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում, բացի հրաձգային տարբեր զինատեսակներից, հակառակորդը կիրառել է նաև 60 մմ ականանետեր, ընդհանուր առմամբ հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտելով ավելի քան 110 անգամ:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և վստահորեն կատարում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Минобороны Арцаха: За минувшую неделю противник нарушил режим перемирия свыше 110 раз
В период с 30 июля по 5 августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск сохранилась относительно спокойная обстановка.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах, ВС Азербайджана за указанный период нарушили режим перемирия в целом свыше 110 раз. Противник, помимо стрелкового оружия, применил также 60-мм минометы.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают владеть оперативно-тактической обстановкой и уверенно выполнять поставленные боевые задачи.