Պաշտոնանկություն` կառավարությունում
Կառավարության այսօրվա նիստում Արմեն Շահնազարյանին Հայաստանի տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից ազատելու մասին որոշում է ընդունվել: Որոշման նախագիծը, որը ներկայացրել է տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը, չզեկուցվող հարցերից մեկն էր:
«Հիմք ընդունելով «Քաղաքացիական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 15-րդ հոդվածի 2.1-ին կետը և 33-րդ հոդվածի 1-ին կետի «ա»  ենթակետը` Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը որոշում է. Արմեն Շահնազարյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման և ներդումների նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից», -նշվում է կառավարության որոշման մեջ:

Армен Шахназарян освобожден с должности руководителя аппарата министерства экономического развития и инвестиций
10/08/2017 17:59
Сегодня на заседании правительства Армении принято решение об освобождении Армена Шахназаряна с должности руководителя аппарата министерства экономического развития и инвестиций Армении. Проект решения представил министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян.
Как сообщает пресс-служба правительства, решение об освобождении Армена Шахназаряна с занимаемой должности принято на основании пункта 2.1 статьи 15 и подпункта «а» пункта 1 статьи 33 закона РА «О гражданской службе».