ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը կկայանա Երևանում հոկտեմբերին
Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը կկայանա Երևանում այս տարվա հոկտեմբերին, հայտարարել է Ղրղզստանի վարչապետ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Ավելի վաղ՝ երկուշաբթի, ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը միջկառավարական խորհրդի նիստի ժամանակ խնդրել է դիտարկել հաջորդ նիստի կայացման օրը՝ հոկտեմբերի 30-31-ից հոկտեմբերի 24-25-ը տեղափոխելու հարցը:
«Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հաջորդ նիստը կայանալու է Երևանում հոկտեմբերին», - հայտնել է Ժեենբեկովը Աստանայում ընդլայնված կազմով խորհրդի նիստի ժամանակ:

Следующее заседание межправительственного совета ЕАЭС пройдет в октябре в Ереване
Следующее заседание Евразийского межправительственного совета пройдет в октябре в Ереване, заявил премьер-министр Киргизии Сооронбай Жээнбеков, передает РИА Новости.
Ранее в понедельник премьер-министр РФ Дмитрий Медведев на заседании межправительственного совета попросил рассмотреть возможность перенесения даты проведения следующего заседания с 30-31 октября на 24-25 октября.
«Следующее заседание Евразийского межправсовета пройдет в октябре в Ереване», - сообщил Жээнбеков на заседании совета в расширенном составе в Астане.