Ռոնալդու. Ցնցված եմ Բարսելոնայի ահաբեկչությունից, իմ ցավակցությունն եմ հայտնում
Պորտուգալիայի հավաքականի և «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն իր ցավակցությունն է հայտնել Բարսելոնայում տեղի ունեցած ահաբեկչությունից տուժածներին, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Ցնցված եմ Բարսելոնայից ստացված նորություններից: Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում ողբերգության զոհերի ընտանիքներին և ընկերներին»,- պորտուգալացին գրել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
Հինգշաբթի Բարսելոնայի կենտրոնում մեքենան մխրճվել է մարդկանց ամբոխի մեջ: Միջադեպը տեղի է ունեցել տուրիստական վայր համարվող Ռամբլա հետիոտնային պողոտայում։ Զոհվել է 13 մարդ, կա 80 վիրավոր:
Հարձակման ենթադրյալ կազմակերպիչներից մեկը ձերբակալվել է, մեկ այլ կասկածյալ սպանվել՝ ոստիկանության հետ փոխհրաձգության ժամանակ: Պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն»  ահաբեկչական խմբավորումը:

Роналду: потрясен новостями из Барселоны, мои соболезнования
Нападающий сборной Португалии и «Реала» Криштиану Роналду выразил соболезнования пострадавшим в результате теракта в Барселоне, сообщает Gazeta.ru.
«Потрясен новостями из Барселоны. Мои соболезнования семьям и друзьям жертв трагедии», — написал португалец в твиттере.
В четверг днем микроавтобус въехал в толпу людей в туристическом центре Барселоны — в районе пешеходной улицы Рамбла.
Тринадцать человек погибли, 80 находятся в больницах. Один из предполагаемых организаторов теракта был арестован, другой убит в перестрелке с полицией. Ответственность за теракт взяла на себя террористическая группировка «Исламское государство» (ИГ; запрещена в России).