Հովիկ Աբրահամյանի գազալցակայանները գնել է Յուվեցի Կարոն. «Առավոտ»
«Առավոտ»-ի տեղեկություններով՝ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շարունակում է վաճառել իր ունեցվածքը: Թերթի աղբյուրի համաձայն, օրերս, նախկին վարչապետը վաճառել է նաև իր ընտանիքին պատկանող գազալցակայանները:
«Դրանք, տարբեր տարիներին հրապարակված տվյալներով, միայն Արտաշատ քաղաքում և հարակից տարածքներում, 8-ն են: «Արգ-Լև-Գազ», «Արաշագ» և «Հովան Լիան Գրուպ» ընկերությունների ԱԳԼՃԿ-ները, մեր տեղեկություններով, գրանցված են եղել նախկին վարչապետի եղբորորդու` Արսեն Աբրահամյանի անունով: Վերջինս, Ոստիկանության Արմավիրի վարչության պետն էր:
Նա աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացրեց Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնանկությունից որոշ ժամանակ անց: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, Հովիկ Աբրահամյանի ընտանիքին պատկանող գազալցակայանների գնորդը նախկին պատգամավոր Կարո Կարապետյանն է: Հանրությանը նա հայտնի է Յուվեցի Կարո անվամբ», - գրել է թերթը:

«Аравот»: Газозаправочные станции Овика Абраамяна приобрел Ювеци Каро
Газета «Аравот» пишет со ссылкой на свои источники, что экс-премьер Овик Абраамян продолжает распродавать свое имущество. Как передают источники издания, на днях бывший премьер-министр продал также принадлежащие его семье газозаправочные станции.
«Согласно опубликованным в разные годы данным, только в городе Арташат и его окрестностях их число достигает 8-ми. По нашим сведениям, газозаправочные станции компаний «Арг-Лев-Газ», «Арашаг» и «Ован-Лиан Групп» были зарегистрированы на имя племянника экс-премьера – Арсена Абраамяна, который занимал должность начальник управления полиции Армавира.
Он представил заявление об отставке спустя некоторое время после ухода Овика Абраамяна с поста премьер-министра Армении. Как утверждают наши источники, покупатель принадлежащих семье Овика Абраамяна газозаправочных станций бывший депутат парламента Армении Каро Карапетян, известный как Ювеци Каро», - пишет издание.