Աջակողմյան ղեկ ունեցող մեքենաների ներկրման համար խոչընդոտներ կստեղծվեն. ՀԺ
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ առաջիկայում աջակողմյան ղեկ ունեցող ավտոմեքենաների ներկրման համար խոչընդոտներ կստեղծվի: «Մեզ դիմած քաղաքացիներն անհանգստացած հայտնեցին, որ ճանապարհային ոստիկանությունը, իհարկե, գրանցում է աջ ղեկ ունեցող ավտոմեքենաները, սակայն զգուշացնում է, որ անպայման, ղեկային համակարգի կառուցվածքը փոխվեն», -գրել է թերթը
Թերթի թղթակիցը որպես մեքենա ներկրող փորձել է ստուգել լուրի իսկությունը՝ զանգահարելով ճանապարհային ոստիկանություն։
- Բարև Ձեզ, ես մեքենա եմ պատվիրել, որը շուտով կհասնի Փոթի։ Ճի՞շտ է, որ ՃՈ-ում չեն գրանցում աջ ղեկ ունեցող մեքենաները։
- Գրանցում ենք, բայց պետք է հետո փոխեք։ Գրանցելը գրանցում ենք, բայց պետք է փոխեք։
- Իրավական ակտ կա՞ ընդունված։
- Երեկ է ուժի մեջ մտել, բայց ճիշտն ասած, որոշում ... նման որոշում չի ընդունվել։ Խոսակցություն է, գրանցեք, բայց հետո պետք է փոխեք։

«Айкакан жаманак»: Для ввоза автомобилей с правым рулем создаются проблемы
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время будут созданы проблемы для ввоза в страну автомобилей с правосторонним расположением рулевого управления. Обратившиеся в редакцию издания граждане выразили обеспокоенность относительно того, что дорожная полиция, конечно, регистрирует автомобили с правым рулем, однако предупреждает, что структура рулевой системы обязательно должна быть изменена.
Корреспондент газеты попытался в качестве экспортера машины, проверить достоверность этих сведений, позвонив в дорожную полицию.
- Здравствуйте, я заказал машину, которая вскоре будет в порту Поти. Это правда, что в дорожной полиции не регистрируют автомобили с правосторонним рулем?
- Регистрируем, но потом вы должны изменить. Мы, конечно, регистрируем, однако потом вы должны переделать правый руль на левый.
- Есть ли принятый правовой акт об этом?
- Вчера вступил в силу, но, честно говоря, решение… такое решение не принято. Это разговоры, зарегистрируйте, а потом переделаете.