Քիմպրոմի աշխատակիցների աշատավարձի պարտքը չի մարվել. Նրանք շարունակում են պահանջել իրենց չվճարած աշխատավարձները. «Առավոտ»
«Վանաձոր-Քիմպրոմ»-ի ջերմաէլեկտրակայանի նախկին աշխատակիցները շարունակում են պահանջել իրենց չվճարած աշխատավարձները։ Ընկերությունը դատարանի որոշմամբ 153 աշխատակցի պարտք է շուրջ 130 միլիոն դրամ։ Հունիս-հուլիս ամիսներին՝ մոտ մեկ ամիս, քիմպրոմցիները շուրջօրյա հերթապահություն էին իրականացնում գործարանի բակում, նրանք փակել էին գործարանի մուտքը։
Այդ ընթացքում բողոքի ակցիայի մասնակիցներին էր հանդիպել «Վանաձոր-Քիմպրոմ»-ի սեփականության գործով կառավարիչ Կարեն Ասատրյանը։ Վերջինս խոստացել էր մինչև հուլիսի 21-ը աշխատավարձի խնդիրը լուծել։
«Եկավ մեր առաջ կանգնեց տղամարդու խոսք տվեց, համոզիչ ու հուսադրող բառեր ասեց։ Մենք էլ հավատացինք, որ իսկապես ինչ-որ քայլեր են ձեռնարկվում մեր հարցի լուծման համար։ Հավատացինք, բայց հիմա, զգում ենք, որ էլի խաբված ենք, էլի չտվեցին աշխատավարձերը։ Բոլորս էլ կարիքի մեջ ենք։ Դա էլ մեր հալալ քրտինքով աշխատած փողերն են, ո՞նց թողնենք», - ասել է ընկերության նախկին աշխատակից Զորիկ Բաբաջանյանը։
Հանդիպումից հետո, սակայն, որևէ մեկի աշխատավարձի պարտքը չի մարվել։ Աշխատակիցները կրկին սպասում են որևէ պատասխանի։

«Аравот»: Задолженность по зарплате перед сотрудниками завода «Ванадзор-Химпром» не погашена. Они требуют выплатить зарплату
26/08/2017 11:52
Бывшие работники принадлежащей предприятию «Ванадзор-Химпром» теплоэлектростанции продолжают требовать невыплаченную задолженность по зарплате. По решению суда, компания имеет задолженность по зарплате перед 153 сотрудниками на порядка 130 млн. драмов.
В июне-июле, примерно месяц сотрудники предприятия осуществляли круглосуточное дежурство во дворе завода, они заблокировали вход на территорию предприятия.
В этот период с участниками акции протеста встретился управляющий по по делу о банкротстве завода «Ванадзор-Химпром» Карен Асатрян. Он обещал до 12 июля решить проблему зарплаты.
«Он пришел, встал перед нами и обещал как мужчина, что проблема будет решена, сказал обнадеживающие слова. А мы поверили, что какие-то шаги будут в действительности предприняты, но сейчас чувствуем себя обманутыми, нам опять не выплатили зарплату. Мы все в нужде. А это заработанные нашим трудом и потом деньги, как оставить», - сказал бывший сотрудник компании Зорик Бабаджанян.
После этой встречи, однако, задолженность по зарплате кому-либо из сотрудников не была погашена. Сотрудники вновь ждут какого-то ответа.