«Նաիրիտում» հրդեհի մարման ընթացքում ծխահարվել է 3 հրշեջ-փրկարար
Ժամը 16:15-ի դրությամբ «Նաիրիտ» գործարանի տարածքում հրդեհաշիջման աշխատանքները շարունակվում են, որոնց ժամանակ ծխահարվել են երեք հրշեջ-փրկարար, տեղեկացնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից:
Նրանցից մեկին տեղում ցուցաբերվել է բուժօգնություն, իսկ մյուս երկուսը տեղափոխվել են «Էրեբունի» ԲԿ և ստանալով համապատասխան բուժօգնություն՝ նորից վերադարձել են հրդեհի վայր և ներկայումս շարունակում են մասնակցել հրդեհաշիջման աշխատանքներին:
Իրականացվում են նաև հրդեհին հարակից տարրաների հովացման աշխատանքներ: Գործարանի մոտակա տարածքից բնակիչների տարհանում կազմակերպելու անհրաժեշտություն չկա, քանի որ մարդկանց վտանգ չի սպառնում:
Գործարանի տարածքում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքներում ներգրավված են մեկ ավտոսանդուղք և տասնմեկ մարտական հաշվարկ, որոնցից երկուսը՝ «Նաիրիտ» գործարանի հրշեջ ջոկատից: Դեպքի վայրում են նաև ՓԾ Ճառագայթային, քիմիական և կենսաբանական իրավիճակների մոնիտորինգի խումբը:
Նախնական տվյալներով՝ հրդեհի վայրում այրվում է էթինոլ (լաք) նյութը: Դեպքի վայրից հաղորդում են, որ այրվող նյութից վտանգավոր արտանետումներ չկան, բնակչությանը վտանգ չի սպառնում:

При тушении пожара на заводе «Наирит» трое спасателей отравились угарным газом
Сегодня, по состоянию на 16:15, на территории завода «Наирит» продолжаются работы по тушению пожара. Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, при тушении пожара трое спасателей отравились угарным газом.
Одному из пожарных первая медицинская помощь была оказана прямо на месте, двое других – доставлены в медицинский центр «Эребуни», где им была оказана соответствующая помощь. Они снова вернулись на место тушения пожара и в настоящее время продолжают участвовать в работах.
Осуществляются также работы по охлаждению тар, которые находятся на прилегающих к пожару территориях. Необходимости в эвакуации граждан с соседних территорий нет, поскольку опасность жизни людей не угрожает.
В работах по тушению огня на территории завода «Наирит» участвуют одна автолестница и 11 боевых расчетов, два из них – из пожарной бригады «Наирита». На месте происшествия находится также группа по мониторингу химической, биологической обстановки спасительной службы МЧС.
По предварительным данным, на месте пожара горит лак-этиноль. «Горящий продукт и исходящий дым не ядовиты», - сказали в МЧС.