Զիդանը հայտնել է, որ «Ռեալն» ավարտել է ամառային տրանսֆերային արշավը
Մադրիդյան «Ռեալի» մարզչական շտաբը՝ Զինեդին Զիդանի գլխավորությամբ,  հայտնել է ամառային տրանսֆերային արշավն ավարտելու մասին,փոխանցում է Championat.com-ը` հղում անելով Marca-ին:
Պարբերականի տեղեկությամբ՝ Զիդանը տեղեկացրել է «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսին, որ թիմին համալրումներ պետք չեն:
Ամռանը «սերուցքայինների» կազմը համալրել են պաշտպան Տեո Էրնանդեսը և կիսապաշտպան Դանի Սեբալյոսը, իսկ թիմից հեռացել են հարձակվող Ալվարո Մորատան, կիսապաշտպան Խամես Ռոդրիգեսը և պաշտպաններ Դանիլոն, Ֆաբիու Կոենտրաուն, Պեպեն:

Зидан объявил, что «Реал» завершил летнюю трансферную кампанию
Тренерский штаб мадридского «Реала» во главе с Зинедином Зиданом объявил о завершении летней трансферной кампании, сообщает Championat.com  со ссылкой на Marca.
По информации издания, Зидан уведомил президента «Реала» Флорентино Переса, что его команде больше не нужны усиления.
Этим летом состав «сливочных» пополнили защитник Тео Эрнандес и полузащитник Дани Себальос, в то время как расстался «Королевский клуб» с нападающим Альваро Моратой, полузащитником Хамесом Родригесом и защитниками Данило, Фабио Коэнтрау и Пепе.