Աշոտյանի ղեկավարած պատվիրակությունը կմեկնի Բաքու. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, սեպտեմբերի 20-ին ԱԺ Եվրանեսթի խորհրդարանական պատվիրակությունն Արմեն Աշոտյանի ղեկավարությամբ կմեկնի Բաքու` մասնակցելու լիագումար նիստին:
«Չնայած «ջենթլմենական» պայմանավորվածությանը՝ ղարաբաղյան հարցը չքննարկել, հայկական պատվիրակությունը ձևը կգտնի՝ «սառը ցնցուղ» ապահովելու մարդու իրավունքների դեֆիցիտից տառապող Ադրբեջանի համար, ինչին շատ հաճախ ադրբեջանական պատվիրակները սեղաններին «դոփելով» են արձագանքում:
Հիշեցնենք՝ ժամանակին Բաքու էին մեկնել Վահան Հովհաննիսյանը, Ստյոպա Սաֆարյանը, Թևան Պողոսյանը, անգամ Արտաշես Գեղամյանը` մասնակցելու Բաքվում տեղի ունեցող տարբեր հավաքներին», - գրել է թերթը:

«Грапарак»: Возглавляемая Ашотяном делегация отбудет в Баку
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что 20-го сентября парламентская делегация Армении в «Евронесте» во главе с Арменом Ашотяном отбудет в Баку для участия в пленарном заседании.
Несмотря на «джентльменское соглашение» не обсуждать карабахский конфликт, армянская делегация найдет способ, чтобы обеспечить «холодный душ» для страдающего от дефицита прав человека Азербайджана, на что азербайджанские делегаты очень часто реагируют, стуча по столу.
«Напомним, в свое время для участия в проходивших в Баку различных встречах отправились Ваан Ованнисян, Степан Сафарян, Теван Погосян и даже Арташес Гегамян», - пишет газета.