Կամավոր Խաչատրյանին կոռուպցիոն պատմությունների պատճառով ազատել են աշխատանքից. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ պաշտպանության նախարարության ռազմաբժշկական վարչության պետ Կամավոր Խաչատրյանն ազատվել է պաշտոնից: Պատճառը կոռուպցիոն մութ պատմություններն են:
«Հենց այնպես չեն ազատվում, մի բան անում են, որ ազատվում են, ուղղակի, հաշվի առնելով տարիների ծառայությունը, բավարարվում են ազատելով», - ասել է թերթի աղբյուրը:
«Ուշագրավ է, որ ավելի վաղ կոռուպցիոն պատմությունների համար աշխատանքից ազատվել էր նաև Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը: Ի դեպ, Խաչատրյանը խնդրել է ընդառաջել իրեն՝ թողնել ևս 1 տարի ծառայել, որպեսզի 20 տարվա զինվորական ստաժ ունենա թոշակի գնալիս: Պարզ չէ՝ կընդառաջե՞ն, թե՞ ոչ։
Մեր տեղեկություններով, վարչության պետ կնշանակվի «Մուրացանի» վերակենդանացման բաժանմունքի պետ Գայանե Հովհաննիսյանը», - գրել է թերթը:

«Грапарак»: Камавор Хачатрян освобожден от должности из-за коррупционной истории
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что начальник военно-медицинского управления министерства обороны Камавор Хачатрян освобожден от занимаемой должности. Как отмечает издание, причина отставки – в какой-то коррупционной «темной» истории.
«Просто так с работы не увольняются, что-то говорят, когда уходят. Просто учитывая годы работы, обходятся освобождением», - заявил источник газеты.
«Примечательно, что ранее из-за коррупционного скандала от работы был освобожден также начальник Центрального военного госпиталя Арам Асатурян. Кстати, Хачатрян попросил пойти ему на встречу и позволить прослужить еще 1 год, чтобы иметь при выходе на пенсию 20-летний военный стаж. Пока неясно, будет ли удовлетворена его просьба.
По нашим сведениям, начальником управления будет назначен руководитель реанимационного отделения больничного комплекса «Мурацан» Гаяне Ованнисян», - пишет газета.