Էդվարդ Նալբանդյանն ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի հետ քննարկեց ԼՂ հակամարտության կարգավորմանն ուղղված քայլերը
Օգոստոսի 31-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում ունեցավ Հայաստանի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նոր անդամներին՝ հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի գլխավորությամբ, տեղեկացնում են ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Էդվարդ Նալբանդյանը խորհրդարանի պատգամավորներին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի՝ եռանախագահող երկրների հետ միասին գործադրվող ջանքերը:
Շահագրգիռ մտքերի փոխանակում ծավալվեց Հայաստանի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունների և առաջնահերթությունների շուրջ։

Эдвард Налбандян обсудил шаги по урегулированию карабахского конфликта с членами парламентской комиссии по внешним отношениям
31/08/2017 18:34
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 31-го августа встретился с новыми членами постоянной комиссии парламента Армении по внешним отношениям во главе с председателем комиссии Арменом Ашотяном, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Эдвард Налбандян представил депутатам парламента усилия, прилагаемые Арменией вместе со странами-посредниками в направлении мирного урегулирования карабахского конфликта.
В ходе встречи состоялся заинтересованный обмен мнениями вокруг основных направлений и приоритетов внешней политики Армении.