Մեսսին չի շտապում երկարաձգել պայմանագիրը «Բարսելոնի» հետ Բարտոմեուի պատճառով
«Բարսելոնի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին չի շտապում երկարաձգել պայմանագիրն ակումբի հետ: Չնայած նրան, որ ղեկավարությունը բազմաթիվ անգամ հայտարարել է այն շուտով երկարաձգելու մասին, սակայն դա այդպես էլ տեղի չի ունեցել,  փոխանցում է Championat.com-ը:
Օգոստոսին Լիոնել Մեսսին հետաձգել է պայմանագրի երկարաձգումը՝ ցանկանալով տեսնել, թե ինչպիսի տեսք կունենա թիմը նոր մրցաշրջանում: Այժմ նրան խանգարում է նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուն:
AS-ը հաղորդում է, որ Լիոնել Մեսսին չի ցանկանում երկարաձգել պայմանագիրը քանի ընթանում է նախագահի դեմ ստորագրահավաքը: 30-ամյա արգենտինացին չի ցանկանում լինել այդ գործընթացի մասնիկը:

Месси не продлевает контракт с «Барселоной» из-за Бартомеу
Нападающий «Барселоны» Лионель Месси не спешит продлевать контракт с каталонским клубом. Несмотря на то что руководство неоднократно говорило о скором подписании договора, этого не произошло, передает Championat.com.
В августе Лионель Месси отложил продление контракта, желая посмотреть, как будет развиваться команда и какой она будет в новом сезоне. Теперь на пути встал президент «Барселоны» Хосеп Мария Бартомеу.
AS сообщает, что Лионель Месси не хочет продлевать контракт, пока идёт сбор подписейза вотум недоверия к президенту. 30-летний аргентинец не хочет быть частью этого процесса.