Բարտոմեու. Սխալ էր Նեյմարին հավատալը, իսկ Մեսսին երկարաձգել է պայմանագիրը «Բարսելոնի» հետ
«Բարսելոնի» նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուն հերքել է ԶԼՄ-ների հաղորդագրություններն ու հավաստիացրել, որ հարձակվող Լիոնել Մեսսին երկարաձգել է պայմանագիրը կատալոնական ակումբի հետ, հայտնում է Championat.com-ը:
Ավելի վաղ Բարտոմեուն նշել էր, որ պաշտոնապես Մեսսին պայմանագիրը կերկարաձգի հուլիսի կեսերին մինչև 2021 թվականը, սակայն իսպանական մամուլը նշում էր, որ դա այդպես էլ տեղի չի ունեցել.
«Մեսսին արդեն երկարաձգել է պայմանագիրը «Բարսելոնի» հետ, շուտով կանենք նաև պաշտոնական լուսանկարները», - Բարտոմեուի խոսքերը մեջբերում է Sport պարբերականը:
Բարտոմեուն նաև խոսել է Նեյմարի` 222 մլն եվրոյի դիմաց ՊՍԺ տեղափոխվելու մասին:
«Սխալ էր Նեյմարին և իր հորն այդքան հավատալը: Բայց Նեյմարի հեռանալը հնարավորություն է թիմային խաղին վերադառնալու և մեր սաների վրա ներդրումներ կատարելու համար», - ասել է կապտա-նռնագույնների նախագահը:

Бартомеу: Было ошибкой верить Неймару, а Месси продлил контракт с «Барселоной»
Президент «Барселоны» Хосеп Мария Бартомеу опроверг сообщения СМИ и утверждает, что нападающий Лионель Месси продлил контракт с каталонским клубом,  передает Championat.com.
Ранее Бартомеу отмечал, что официально пролонгация соглашения до лета 2021 года состоится в середине июля, однако испанская пресса отмечала, что этого до сих пор так и не произошло.
«Месси уже продлил контракт с «Барселоной» и вскоре появятся протокольные фотографии», — цитирует Бартомеу испанское интернет-издание Sport.
Относительно перехода бразильского нападающего Неймара в «ПСЖ» за € 222 млн глава сине-гранатовых сказал: «Было ошибкой слишком верить Неймару и его отцу. Но уход Неймара – возможность вернуться к командной игре и сделать инвестиции в своих воспитанников».