Սիմեոնեն երկարաձգել է պայմանագիրն «Աթլետիկոյի» հետ մինչև 2020 թվականը
Մասնագետի նոր պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2020 թվականը: Այս մասին հայտնում է մադրիդյան թիմի պաշտոնական կայքը: 47-ամյա Սիմեոնեի նախկին պայմանագիրն ուժի մեջ էր մինչև հաջորդ տարի, փոխանցում է Championat.com-ը:
Արգենտինացին 2011 թվականից է գլխավորում «Աթլետիկոն»: Այս ընթացքում մադրիդցիները դարձել են Իսպանիայի չեմպիոն, գավաթակիր, Իսպանիայի սուպերգավաթակիր, ՈւԵՖԱ-ի սուպերգավաթակիր, ինչպես նաև երկու անգամ դուրս են եկել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ:
Վերջերս «Աթլետիկոն» Սիմեոնեի գլխավորությամբ տոնել է իր 200-րդ հաղթանակը` արգենտինացու օրոք անցկացրած 321-րդ խաղում: Այս կերպ, մարզիչը հանդիպումների 62,3%-ում հասել է առավելագույն արդյունքի:

Симеоне продлил контракт с «Атлетико» до 2020 года
Главный тренер «Атлетико» Диего Симеоне продлил контракт со своим клубом. Новое соглашение специалиста теперь рассчитано до 2020 года. Об этом сообщил официальный сайт мадридской команды. Срок прежнего контракта 47-летнего Симеоне истекал в следующем году, передает Championat.com.
Аргентинец возглавляет «Атлетико» с 2011 года. За это время мадридцы стали чемпионами Испании, обладателями национального Кубка, Суперкубка Испании, Суперкубка УЕФА, а также дважды доходили до финала Лиги чемпионов.
Недавно «Атлетико» одержал под руководством Симеоне 200-ю победу. Они были одержаны аргентинцем в 321 матче. Таким образом, тренер добился максимального результата в 62,3% встреч.