Վարչապետ Կարապետյանը տրանսպորտի նախարարության շենքի գնորդների ցանկում չկա
Կառավարությունում հերքում են լուրերը, թե վարչապետ Կարեն Կարապետյանը պատրաստվում է գնել տրանսպորտի, կապի ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության շենքը:
«Տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը», - Aysor.am-ի թղթակցին ասաց վարչապետի մամուլի խոսնակ Արամ Արարատյանը:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի մամուլի խոսնակ Անահիտ Առաքելյանը ևս հերքեց լուրը:
«Այն չի համապատասխանում իրականությանը», - Aysor.am-ին ասաց Առաքելյանը։
Ավելի վաղ «Ժամանակ» թերթը գրել էր, որ պոտենցիալ գնորդներն արդեն հայտնի են։ Թերթին հասած տեղեկություններով՝ շենքը պատրաստվում են գնել վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, կապի ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը և մեկ այլ գործարար, որի անունը դեռ հայտնի չէ։
Նախարարության շենքը, թերևս, կվաճառվի հենց 27 միլիոն դոլարով։

Карена Карапетяна нет в списке покупателей здания Минтранса
В правительстве Армении опровергают сведения о том, что премьер-министр Карен Карапетян собирается приобрести здание министерства транспорта, связи и информационных технологий.
«Эта информация не соответствует действительности», - заявил корреспонденту Aysor.am пресс-секретарь премьера Арам Араратян.
Пресс-секретарь министра транспорта, связи и информационных технологий Анаит Аракелян в свою очередь опровергла эти сведения.
«Это не соответствует действительности», - заявила Aysor.am Анаит Аракелян.
Ранее газета «Жаманак» писала, что уже известны потенциальные покупатели здания министерства транспорта и связи Армении. По сведениям издания, здание приобретут премьер-министр Армении Карен Карапетян, министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян и предприниматель, имя которого пока неизвестно.