Համաշխարհային բանկը կշարունակի աջակցությունը ՀՀ կրթական բարեփոխումների գործընթացին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի գծով տնօրեն Մերսի Թեմբոնի ղեկավարած պատվիրակությանը, որի կազմում էր նաև ՀԲ հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Սիլվի Բոսութղոյին:
ԿԳ նախարարը արդյունավետ աշխատանք է մաղթել հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ տնօրենին և հյուրերի խնդրանքով ներկայացրել ՀԲ աջակցությամբ իրականացվող կրթական ծրագրերը:
ԿԳ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել կրթական բարեփոխումներին ցուցաբերվող շարունակական աջակցության համար և շեշտել, որ տարիներ շարունակ Հայաստանի կրթական համակարգի փոփոխություններն իրականացվել են ՀԲ-ի հետ համագործակցությամբ:
Հույս հայտնելով, որ հետագա համագործակցությունն առավել արդյունավետ կլինի՝ Լ. Մկրտչյանն ընդգծել է կրթության համակարգում բովանդակային բերեփոխումների նոր փուլի մեկնարկի կարևորությունը:
Իր հերթին Մ. Թեմբոնը շեշտել է, որ կրթությունն առանձնակի տեղ է գրավում Համաշխարհային բանկի կողմից ՀՀ-ում իրականցվող ծրագրերի մեջ, միաժամանակ պատրաստակամություն հայտնելով շարունակել աջակցությունը կրթական բարեփոխումների գործընթացին:

Всемирный банк продолжит содействовать процессу образовательных реформ в Армении
Министр образования и науки Армении Левон Мкртчян принял сегодня делегацию во главе с региональным директором Всемирного банка (ВБ) по Южному Кавказу Мерси Тембон.
По просьбе гостей Левон Мкртчян представил образовательные программы, реализуемые при содействии ВБ.
Министр образования поблагодарил за последовательное содействие образовательным реформам и отметил, что изменения в образовательной системе Армении на протяжении лет осуществлялись при сотрудничестве с ВБ.
Выразив надежду, что дальнейшее сотрудничество будет максимально эффективным, Л.Мкртчян подчеркнул важность начала нового этапа содержательных реформ в системе образования.
В свою очередь, Мерси Тембон отметила, что образование занимает особое место в реализуемых Всемирным банком в Армении программах, одновременно выразив готовность продолжать содействие процессу образовательных реформ.