Սոցապնախարարությունում կառուցվածքային փոփոխություններ են սպասվում
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը շրջանառության մեջ է դրել նախարարության կառուցվածքային փոփոխությունների որոշման նախագիծ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի մամուլի խոսնակ Անուշ Դանիելյանը:
«Շրջանառության մեջ է դրված նախարարության կառուցվածքային փոփոխությունների նախագիծ, որը քննարկումների փուլում է», -ասաց Դանիելյանը:
Նրա խոսքով՝ նախագծով սպասվում են նախարարության առանձին բաժինների միավորումներ, փոփոխություններ: Հարցին, թե հնարավո՞ր է փոփոխություններից հետո աշխատողների կրճատումներ լինեն, Դանիելյանն ասաց, որ դա կպարզվի միայն քննարկումների արդյունքում:
Ինչ վերաբերում է այսօր մամուլում հրապարակված տեղեկությանը նախարարի տեղակալների երկու հաստիքի կրճատման մասին, նա նշեց, որ նախարարի տեղակալների թիվը սահմանվում է վարչապետի համապատասխան որոշմամբ:

В министерстве труда и социальных вопросов ожидаются структурные изменения
В министерстве труда и социальных вопросов Армении обсуждается проект решения о структурных изменениях в ведомстве, сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов Ануш Даниелян.
«В министерстве подготовлен проект структурных изменений, который находится сейчас на этапе обсуждения», - сказала Даниелян.
По ее словам, согласно проекту решения, в министерстве предусматривается объединение отделов. На вопрос, ожидаются ли в ведомстве сокращения после структурных изменений, Даниелян заявила, что этот вопрос будет уточнен только в результате обсуждений.
Что касается опубликованных сегодня в прессе сведений о сокращении двух вакантных должностей заместителей министра, она отметила, что число заместителей устанавливается соответствующим решением премьер-министра Армении.