Ալիկ Սարգսյանն Արտաշատում ամրապնդում է ՀՀԿ-ի դիրքերը. «Ժամանակ»
ՀՀ նախկին ոստիկանապետ ԱԺ պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը նոյեմբերի 5-ին Արտաշատում սպասվող քաղաքապետի ընտրություններից առաջ կրկին գործուղվելու է մարզ՝ զբաղվելու ՀՀԿ-ի քարոզչությամբ և մարզում ՀՀԿ-ի դիրքերի ամրապնդմամբ։
«Վաղվանից լինելու են Արտաշատում։ Վերանայելու խնդիրներ ունենք կուսակցության աշխատանքների հետ կապված», - «Ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասել է Ալիկ Սարգսյանը։ Նա վստահեցրել է, որ թեկնածուի ընտրության հարցում կուսակցությունում դեռևս ոչ մի քննարկում չի ընթացել։
Անդրադառնալով Հովիկ Աբրահամյանի հետ հարաբերություններին՝ Սարգսյանը նշեց, որ հարաբերությունները ոչ թե լարված են, այլ սառը:

«Жаманак»: Алик Саркисян займется укреплением позиций РПА в Арташате
Бывший начальник полиции Армении, депутат парламента Алик Саркисян будет командирован в Арташат, где 5 ноября намечены выборы мэра города. По данным газеты «Жаманак», он займется укреплением позиций Республиканской партии.
«Предстоит работа по пересмотру работы партии в Арташате», - сказал изданию А.Саркисян. Он также заверил, что в партии пока не обсуждали кандидатуры на пост мэра города.
Говоря об отношениях с бывшим премьер-министром Овиком Абраамяном, Алик Саркисян отметил, что «они не напряжены, а прохладны».