Կառավարությունը որոշել է զիջել գյուղացիների պարտքը. ՀԺ
ՀՀ կառավարությունը որոշել էր զիջել 2012-2016 թվականների ընթացքում գյուղացիներին տրամադրված սերմերի և պարարտանյութերի դիմաց կուտակված պարտքերը։ Թե ինչ ընդհանուր գումարի մասին է խոսքը, հայտնի չէ, առայժմ հաշվարկներ են արվում։
«Մենք այսուհետ շատ կոշտ կարգապահությամբ ենք գնալու։ Բոլոր միջնորդ կառույցներին այս գործընթացից պետք է հանենք, պարոն Առաքելյան, աշխատանք ուղիղ հասցեատիրոջ հետ։ Նրան պետք է ասենք, որ այս զիջումն ավանդույթ չի լինելու, մեկ անգամ պայմանավորվում ենք խաղի կանոնների մասին և գնում առաջ», - «Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկացմամբ՝ դիմելով գյուղնախարար Իգնատի Առաքելյանին` ասել է վարչապետը։

«Айкакан жаманак»: Правительство решило уступить жителям села долги
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что правительство Армении решило уступить жителям села накопленную задолженность за семена и удобрения, выделенные в течение 2012-2016гг. О какой общей сумме идет речь, неизвестно, поскольку пока производятся расчеты.
«Впредь будет действовать жесткая дисциплина. Мы должны исключить из этого процесса все посреднические структуры, господин Аракелян, проводите работу напрямую с адресатом. Мы должны сказать ему, что эта уступка не станет традицией, мы договариваемся о правилах игры один раз и двигаемся вперед», - заявил премьер, обращаясь к министру сельского хозяйства Игнатию Аракеляну.