Ամռանը Հայաստանից արտահանվել է 1131 գլուխ խոշոր եղջերավոր կենդանի և 8600 հատ՝ մանր եղջերավոր կենդանի. ՀԺ
16/09/2017 09:30
Այս տարվա ամռան ամիսներին մեծ քանակությամբ խոշոր և մանր եղջերավոր կենդանիներ են Հայաստանից արտահանվել Քաթար և Իրան։ Արտահանման թվի էական մեծացումը բերել է ներքին սպառման համար վաճառվող տավարի մսի թանկացմանը՝ մոտ 8 տոկոսով։ Այս մասին գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդի անվտանգության պետական ծառայությունից թերթին տեղեկացրել են, որ հուլիս և օգոստոս ամիսների ընթացքում Հայաստանից արտահանվել է 1131 գլուխ խոշոր եղջերավոր կենդանի և 8600 հատ էլ՝ մանր եղջերավոր կենդանի։

«Айкакан жаманак»:  Рост экспорта крупного рогатого скота привел к подорожанию говяжьего мяса на внутреннем рынке
16/09/2017 10:10
«Айкакан жаманак»: Рост экспорта крупного рогатого скота привел к подорожанию говяжьего мяса на внутреннем рынке
Летом этого года из Армении было экспортировано в Катар и Иран большое количество крупного и мелкого рогатого скота. Значительное увеличение экспорта привело к существенному подорожанию продаваемого на внутреннем рынке говяжьего мяса – примерно на 8 процентов. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
Как сообщили изданию в Государственной службе безопасности пищевых продуктов, в июле и августе из Армении было экспортировано 1131 голов крупного рогатого скота и 8600 – мелкого рогатого скота.